Classix 1000x760mm Easy-Fit Sliding Door & Tray Pack – Chrome
£253.83
Next Day Delivery Available!
Out of stock
Description
- Dimensions: H 1850 x W 1000 x D 760mm
- 6mm toughened safety glass
- Polished silver profile with concealed fixings and cover caps
- Quick release rollers
- Easy to fit
- Easy Clean Glass Treatment
- Cushioned magnetic soft close seals for a strong seal
- Includes 45mm tray & 90mm chrome fast flow waste
- Comes with a lifetime guarantee for peace of mind
Additional information
| Dimensions | 100 × 185 cm |
|---|---|
| Brand | RefleXion |
| Product Type | Sliding Door |
| Manufacturers Guarantee | Lifetime |
| Glass Colour | Clear |
| Glass Thickness | 6mm |
| Glass Treatment | Easy Clean |
| Material | Glass/Metal |
| Profile Colour | 1000x760mm |
| Profile Finish | Polished |
| Screen Operation | Sliding |
| Style | Modern |










Reviews
There are no reviews yet.