Statement 615mm Floor Standing 2 Door Basin Unit & Basin – Matt Antique Rose
£325.32
Next Day Delivery Available!
Out of stock
Description
- Durable 16mm cabinet sides back & doors
- Pre-assembled
- Blum soft close door hinges
- Dimensions: H 848 x W 610 x D 460mm
- Includes ceramic 1TH basin
- Doors have pilot holes for handle position
- 5 Year Guarantee
PLEASE NOTE: Handles are not supplied with the units & must be bought separately
Additional information
| Dimensions | 61 × 84.8 cm |
|---|---|
| Brand | Modish |
| Product Type | Basin Unit w/Basin |
| Manufacturers Guarantee | 5 Year |
| Back Panel Thickness | 16mm |
| Basin Type | Ceramic |
| Board Colour Reference | Matt Pink U325 ST9 |
| Cabinet Colour | Matt Antique Rose |
| Cabinet Thickness | 16mm |
| Fascia Range | Matt Antique Rose |
| Fitting Type | Floor Standing |
| Furniture Style | Wall Hung/Floor Standing |
| Handle Type | Not included – please order separately |
| Material | MDP sides & back/ Edge Lacquered MDF Doors |
| Number Tap Holes | 1 |
| Number Working Doors | 2 |
| Pre Assembled | Yes |
| Range Style | Modular Contemporary |
| Soft Close Doors | Yes |
























Reviews
There are no reviews yet.