Frontier 500x700mm Rounded Front-Lit LED Mirror – Black
Original price was: £140.02.£126.02Current price is: £126.02.
Next Day Delivery Available!
Out of stock
Description
- Dimensions: H 700 x W 500 x D 39mm
- Aluminium frame
- Touch sensor
- Demister pad (150×300mm)
- Cool to warm lighting (6000K-3000K)
- IP44 rated
- Comes with 2 Year Manufacturer’s Guarantee
Additional information
| Dimensions | 50 × 70 cm |
|---|---|
| Brand | Modish |
| Product Type | Front-Lit Mirror |
| Colour | Black |
| Manufacturers Guarantee | 2 Year |
| Demister Pad Size | 150x300mm |
| Dimmable Lighting | No |
| Integrated Demister Pad | Yes |
| IP44 Rating | Yes |
| LED Lighting | Yes |
| Light Colour | Cool To Warm Lighting 6000K-3000K |
| Light Operation | Touch sensor |
| Lighting Type | Front Lit |
| Material | Glass |
| Shaver Socket | No |
| Style | Modern |











Reviews
There are no reviews yet.