Kota 600mm Rectangle Front-Lit LED Mirror – Brushed Bronze
Original price was: £208.55.£187.70Current price is: £187.70.
Next Day Delivery Available!
Out of stock
Description
- Dimensions: H 800 x W 600 x D 55mm
- 30mm front-lit LED strip
- Touch sensor
- Demister pad (200×300mm)
- IP44 rated
- Cool to warm lighting (6500k-3000k)
- Aluminium frame
- Comes with 2 Year Manufacturer’s Guarantee
Additional information
| Dimensions | 60 × 80 cm |
|---|---|
| Brand | Modish |
| Product Type | Front-Lit Mirror |
| Colour | Brushed Bronze |
| Manufacturers Guarantee | 2 Year |
| Demister Pad Size | 200x300mm |
| Dimmable Lighting | No |
| Integrated Demister Pad | Yes |
| IP44 Rating | Yes |
| LED Lighting | Yes |
| Light Colour | Cool To Warm Lighting 6500K-3000K |
| Light Operation | Touch sensor |
| Lighting Type | Front Lit |
| Material | Glass |
| Rotatable | No |
| Shaver Socket | No |
| Style | Modern |










Reviews
There are no reviews yet.