Valesso 600mm Slim WC Unit – White Gloss
£282.42
Next Day Delivery Available!
Out of stock
Description
- 19mm wrapped finish ends are not wrapped
- Dimensions: H 870 x W 600 x D 222mm
- Top panel height: 150mm
- MDF wrapped doors & MFC cabinets with matching interior.
- 5 Year Guarantee
Additional information
| Dimensions | 60 × 87 cm |
|---|---|
| Brand | Modish |
| Product Type | WC Unit |
| Manufacturers Guarantee | 5 Year |
| Adjustable Legs | Yes |
| Assembly Type | Cam & Dowel |
| Back Panel Thickness | 18mm |
| Board Colour Reference | White Gloss |
| Cabinet Colour | White Gloss |
| Cabinet Thickness | 18mm |
| Door Thickness | 22mm |
| Fascia Range | White Gloss |
| Fitting Type | Floor Standing |
| Fittings | Hettich fittings |
| Furniture Style | Fitted |
| Material | MFC Cabinets/ Vinyl Wrapped MDF Doors |
| Pre Assembled | Yes |
| Range Style | Fitted Modern |



























Reviews
There are no reviews yet.