Alba 600mm Slim WC Unit – White Gloss
£210.93
Next Day Delivery Available!
Out of stock
Description
- Durable 18mm cabinet sides and back
- Pre-assembled cam & dowel construction
- Hettich soft close door hinges
- Dimensions: H 870 x W 600 x D 218mm
- Can be wall hung plinth lined or stood on adjustable decorative legs
- MDF lacquered finish doors & cabinets with matching interior
- 5 Year Guarantee
Additional information
| Dimensions | 60 × 87 cm |
|---|---|
| Brand | Modish |
| Product Type | Slim WC Unit |
| Manufacturers Guarantee | 5 Year |
| Adjustable Legs | Yes |
| Back Panel Thickness | 18mm |
| Board Colour Reference | White Gloss |
| Cabinet Colour | White Gloss |
| Cabinet Thickness | 18mm |
| Fascia Range | White Gloss |
| Fitting Type | Wall Hung or Floor Standing |
| Furniture Style | Fitted |
| Material | MDF/Lacquered gloss finish |
| Pre Assembled | Yes |
| Range Style | Fitted Modern |




























Reviews
There are no reviews yet.